Agnieszka Lis „Karuzela” Czwarta Strona

karuzela

Czy jest światełko w mroku rozpaczy?

 

W gonitwie za codziennością tak często zapominamy o tym najcenniejszym. Pogrążeni w obowiązkach i doganianiu czasu nie myślimy, że tak łatwo przeciąć nić w kołowrotku życia. Nic dziwnego, że w obliczu choroby pierwszym, co dotyka człowieka to szok. Co jest dalej? To zależy od samego człowieka.

 

Renata łapie każdą wolną chwilę, co nie jest łatwe przy trójce małych dzieci. Zapracowany mąż dopełnia obraz współczesnej rodziny, w której brak czasu na zatrzymanie. Na szczęście Mateusz jest mężem kochającym, więc łatwiej pogodzić się z codzienną pogonią za światem. Ten schemat przerywa nagła choroba Renaty. Odwlekanie w czasie wizyty u lekarza, a potem godzenie się z diagnozą to najtrudniejsze momenty w życiu tego małżeństwa. Jak przeciwstawić się chorobie? Czy wsparcie bliskich wystarczy, by pokonać wewnętrzny lęk?

 

„Karuzela” to wzruszająca i targana przeróżnymi emocjami książka. Czas teraźniejszy przeplata się ze wspomnieniami i kilkoma slajdami z dalekiej przyszłości. Oswajanie się z ciężką chorobą to długi proces, a poddawanie różnym metodom leczenia to zawsze nadzieja i światełko w mroku rozpaczy. Bliscy Renaty nie przyjmują do siebie świadomości, że może jej zabraknąć. A sama Renata? Czy przeżywając różne emocje związane ze swoim życiem, wyobrażeniem o przyszłości i chorobą, która chce zachłannie przejąć ster, by wypłynąć na fale otchłani nieistnienia, tłumią w bohaterce wolę walki? Dlaczego tak okrutne wyroki losu są spoiwem dla wielu osób i pretekstem do docenienia tego, co cenne i często zaniedbane, ale też tak szybko powszedniejącym? Sięgnijcie po tę książkę, która jest poruszająca, refleksyjna, pełna dojrzewających bądź gasnących emocji, by kolejny raz podjąć próbę zatrzymania szaleńczej prędkości na karuzeli pędu życia.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 632
ISBN: 978-83-7976-595-9
Premiera: 11 stycznia 2017

Podziękowania dla Czwartej Strony.

Brak możliwości komentowania.