Julia Donaldson, Axel Scheffler „Pan Patyk” Nasza Księgarnia

pan_patyk

Porwanie Patyka.

 

Niby zwykły patyk, jakich wiele, a jednak zupełnie wyjątkowy. Po przeczytaniu tej książki żaden patyk nie będzie nijaki.

 

Pan Patyk żyje ze swoją rodzina w osobliwej dziupli rodowej i jest bardzo szczęśliwy. Bo czego chcieć więcej – spokój, bezpieczny kat, ukochana żona i troje patycząt. Może właśnie ta błogość uśpiła jego czujność? A może zupełnie nie miał wpływu na bieg zdarzeń? Bo niby co może zrobić zwykły patyk, choćby był samym Panem Patykiem, gdy porywa go pies? I tak ląduje najpierw w pysku psa, a potem w ręku jego pana, jako rekwizyt do aportowania. A później… Ech, szkoda gadać! Przez tyle rąk przeszedł, tyle wody upłynęło, a on znalazł się hen, daleko od dziupli rodowej. Do tragedii jest już tylko mały krok. I wtedy…

pan_patyk_3

 

Niezwykła opowieść, która uczy empatii. Nadanie patykowi cech antropomorficznych jest świetnym zabiegiem, bo uczy wrażliwości na detale, które napotykamy w przyrodzie. Jest klimatycznie, nostalgicznie, chwilami niepokojąco i nade wszystko magicznie. Polecam tę wierszowaną historię wszystkim dzieciom, bo to właśnie one najcudniej rozumieją tajemnicę magii i siły wyobraźni.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-10-13561-2
Premiera: 28 października 2020

nk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *