Lisa Bjärbo, Matilda Ruta „Zagadka złodzieja świąt” Zakamarki

Zagadka-zlodzieja-swiat

Jak uratować święta?

 

Kiedy wszystko idzie nie tak, a jednak jest bajecznie idealnie, łatwo o łzy wzruszenia. Bo magia świąt polega na zauważaniu drobiazgów, które kryją się pod grubą warstwą komercji, udawania i przesadności.

 

Elof ma sześć lat i, jak każde dziecko, uwielbia święta. Pierwszy dzień grudnia to początek adwentowych zagadek, których rozwiązywanie daje mu dużo frajdy. Razem z Marcelą jest zawsze wesoło, więc z niecierpliwością wyczekuje poranka, żeby odczytać pierwszą zagadkę. Ale Marcela ma już trzynaście lat i spędza czas z nosem w telefonie. Wcale nie chce wstawać. Co gorsze, nie obchodzą ją święta i głupie zagadki. Ten rok będzie chyba inny niż poprzednie.

Zagadka-zlodzieja-swiat_s.4-5_www_900px

Kolejne dni pokazują, że w ich domu grasuje złodziej świąt. Znikają przedmioty ściśle związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. W dodatku mama zaprasza do domu nowego partnera z małą córeczką. Czy magia świąt pryśnie jak bańka mydlana? Jak na czas wytropić złodzieja świąt?

Zagadka-zlodzieja-swiat_s.12-13_www_900px

Klimatyczna i poruszająca opowieść detektywistyczna ze świętami w tle. Znajdziecie tu dużo emocji, nostalgii i motywów do refleksji. Głębia przekazu jest tu tak piękna, że naprawdę wato przeczytać tę książkę dzieciom. Zwłaszcza w przedświątecznym czasie, kiedy łatwiej o przyjrzenie się różnym emocjom i dostrzeżenie piękna tam, gdzie nikt by się go nie spodziewał.

 

Oprawa: twarda, płócienny grzbiet
Liczba stron: 100
ISBN: 978-83-7776-222-6
Premiera: 19 listopada 2021

zakamarki-logo

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *