Agnieszka Łopatowska „W Paryżu możesz być kim chcesz” Znak

w-paryzu-mozesz-byc-kim-chcesz

Każdy ma swój Paryż.

 

Paryż zaskakuje, uczy cierpliwości i większej uważności. W detalach kryją się bowiem prawdziwe smaczki, a te najbardziej znane i popularne niekoniecznie są rodem z Paryża. Ech, tyle tu ciekawych miejsc, historii, spostrzeżeń. Autorka kusi przenikliwością i zaraża niezwykłą miłością do miasta, które samo w sobie ma niebywały urok. Zanurzcie się w tę opowieść i czerpcie z niej pełnymi łyżkami.

 

Miasto świateł, miłości, mody, filmu i niezwykłej atmosfery. Tyle się tu może zdarzyć! Paryż otwiera przed nami swe wrota i zachęca do odkrywania tych zakątków, które zazwyczaj pozostają w cieniu miejsc znanych z folderów podróżniczych czy albumów o zabytkach. Bo Paryż to przede wszystkim wyjątkowy klimat.

 

Agnieszka Łopatowska przedstawia swoją opowieść o Paryżu, do którego przywiodła ją miłość. Zawsze marzyła o życiu we Francji, ale przeprowadziła się tu w najmniej oczekiwanym momencie. Na świecie rozszalała się pandemia, a ona przewróciła swe życie do góry nogami. Z entuzjazmem przedstawia czytelnikom Paryż, ale nie tylko ten najbardziej znany, a raczej zupełnie nieoczekiwany.

 

W Paryżu każdy może być tym, kim chce. Tu ludzie oddychają pełną piersią, wręcz unoszą się nad ziemią, jest w nich jakaś lekkość, pogoda ducha i energia. Może to miasto zmienia ludzi? A może to ludzie czują się tu bardziej sobą? Każdy powinien przefiltrować to miasto przez własne doświadczenia.

 

Odwiedzamy z autorką piekarnie, cukiernie, restauracje, urokliwe zakątki miasta, ale też te niebezpieczne, bo Paryż nie jest przecież cukierkowy i pokryty lukrem. Poznajemy historię miasta, jego tradycje i kulturę oraz modę, bo tą Paryż stoi!

 

W tej książce podoba mi się przede wszystkim jej różnorodność. Autorka pokazuje Paryż po swojemu, więc zagląda tam, gdzie przeciętny turysta raczej by nie zajrzał. Kawałek historii i rozbudzenie ciekawości minionym to dodatkowy walor tej subiektywnej i czarującej podróży po mieście, w którym wszystko jest możliwe.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-2406-439-7
Premiera: 1 czerwca 2022

znak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *