Kamila Stokowska „Emilka i potwory z legend” Lemoniada

Oswoić lęki.

 

Strach przed potworami można oswoić dzięki samym potworom! Choć potwory nie istnieją, to w każdej legendzie jest ziarnko prawdy, więc czasem wystarczy wyobraźnia, by wielki strach się malutkim straszkiem.

 

Tak to już jest, że najbardziej boimy się tego, co nieznane. Kiedy coś nabiera realnych kształtów i można się nad tym pochylić, wszystko wygląda inaczej. Stare przysłowie mówi, że strach ma wielkie oczy. Może warto w nie głęboko spojrzeć i oswoić pielęgnowane w głowie lęki?

 

Emilka bardzo boi się potworów. Nawet te poznane w szkole wydają się straszne. Niby ktoś je okiełznał, ale nadal pozostają straszne. Taki bazyliszek na przykład, albo smok wawelski. Legendy, a jakże, ale jakie potworne!

 

Kiedy w pokoju Emilki pojawia się realny potwór o imieniu Ambord, żarty się kończą. Trzeba się z nim zmierzyć. Jest też drugi sposób: próba poznania i zaprzyjaźnienia się. Kto powiedział, że potwory muszą być straszne? Hm, może czas stworzyć własną legendę o spokojnym, odważnym i uśmiechniętym potworze, który bardzo lubi się bawić?

 

Walor edukacyjny tej książeczki jest ogromny. Nie dość, że oswaja dziecięce lęki w wyjątkowo przystępny sposób, to jeszcze zachęca do podjęcia twórczych zadań. Pole dla wyobraźni jest potężne. Każda strona to niespodzianki i kreatywne zadania do wykonania. Warto pamiętać, że nadanie realnych kształtów własnym lękom to klucz do ich oswojenia. I jeszcze jedno. Książka zachęca do poznania różnych legend, a to wielki plus, bo rozbudzenie wyobraźni i ciekawości świata u małych dzieci to duże prawdopodobieństwo, że będą ją rozwijać w przyszłości.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-6717-328-5
Premiera: 20 kwietnia 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *