Paola Calvetti „Elżbieta II. Portret królowej” Zysk i S-ka

Jej portret.

 

Pierwsza kobieta z rodziny królewskiej, która służyła własnemu krajowi jako żołnierz, i pierwsza księżniczka, która włożyła wojskowy mundur od czasów celtyckiej królowej Boudiki. Nie wiedziała nic o budowie silników, a została mechanikiem z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Księżniczka o stalowych nerwach, która nawet w dniu ślubu, gdy pierwsza w życiu tiara upada na podłogę i pęka, nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Kobieta, która podejmowała w swym królewskim życiu tysiące ważnych decyzji. Elżbieta II. Jej portret to barwna opowieść, która czyta się z niesłabnącym zainteresowaniem.

 

Symbol brytyjskiej monarchii w książce pełnej fascynujących historii. Przybliża portret kobiety, która przeszłą długą drogę od skromnej i nieśmiałej następczyni tronu do prawdziwej i mądrej królowej. Opowiada o miłości do księcia Filipa i niełatwych relacjach z członkami rodziny Windsorów. Historia najdłużej panującego monarchy w historii Wielkiej Brytanii to również portret całej epoki, w której tak wiele się zmieniało, a każda zmiana wymagała odpowiedniego ustosunkowania ze strony rządzącej.

 

Korona nigdy nie była dla niej lekka, a jej ciężar raz bywał słodki, a innym razem gorzki. Korona była jej rajem i jej piekłem oraz symbolem oświetlającym drogę życia. Korona dała jej władzę, ale nie pozbawiła mądrości. Bo niespokojna jest głowa, która nosi koronę.

 

Piękna i wnikliwa biografia królowej Elżbiety II, do przeczytania której gorąco zachęcam. Historia jej życia jest pełna różnych zdarzeń, ale łączy jej wspólny mianownik – życiowa mądrość. To wielka przyjemność poznawać historię monarchini w tak doskonałym wydaniu. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 322
ISBN: 978-83-8202-267-4
Premiera: 18 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *