Ada Moncrieff „Morderstwo w Theatre Royale” Zysk i S-ka

Siła dedukcji.

 

Kiedy dramat na scenie przeradza się w dramat w realu, musi być intrygująco. W dodatku rzecz dzieje w klimatycznych latach trzydziestych minionego wieku w Londynie. Przedświąteczny czas skłania do refleksji, co dodaje smaczku wydarzeniom. Czego chcieć więcej?

 

Daphne King, znana z pisania porad w kolumnie „Droga Susan”, dostaje niebywałą szansę na rozwój kariery dziennikarskiej. Ma napisać artykuł dotyczący spektaklu „Opowieść wigilijna” granego na deskach Theatre Royal. To coś więcej niż banalne porady wyssane z palca. Będzie miała okazję obcować z prawdziwymi gwiazdami. Daphne nie przewidziała niespodzianki, którą zafunduje jej los: na scenie umiera Scrooge, główny bohater dramatu. Na jej oczach rozegrał się prawdziwy dramat i Daphne odkryje w sobie żyłkę detektywistyczną. Poskładanie elementów układanki będzie niełatwym zadaniem, ale siła dedukcji doda jej skrzydeł. Rozwiązanie tej sprawy będzie niewątpliwa trampoliną do zawodowego sukcesu dziewczyny.

 

O, dedukcjo! Brytyjski kryminał w świątecznym klimacie to jest to co tygryski lubią najbardziej. Dynamiczna akcja, ciekawe postacie, świetne dialogi i kolejne elementy układanki, które cudnie wskakują na swoje miejsce podczas śledztwa. Czyta się wyśmienicie, więc warto sięgnąć po tę książkę. Walor relaksacyjny nie do przeceniania. Londyńskie uliczki, klimatyczne puby, garderoby teatralne i obcowanie ze sztuką składają się na imponującą całość. Jak dla mnie, świetny kryminał na świąteczne wieczory.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8335-078-3
Premiera: 21 listopada 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *