Magdalena Kordel „Uroczysko” Wydawnictwo Znak

uroczysko
Każdy z nas uzurpuje sobie prawo do szczęścia lecz nie każdy ma wewnętrzną odwagę, by po nie sięgnąć. A tak często szczęście może być tuż obok nas…

 

Optymistyczna książka o odnajdywaniu nowej drogi życia za zakrętem, który może boleśnie doświadczać. Powieść dodająca otuchy w trudnych chwilach, napisana z intrygującym poczuciem humoru.

 

Przewrotny jest los i przekonuje się o tym Majka, bohaterka tej ciepłej książki. Zdradzona, oszukana i porzucona przez męża musi z dnia na dzień dorosnąć, aby wziąć się z życiem za bary, gdyż nie może zawieść swej córki Marysi oraz samej siebie.
Podejmowanie życiowych decyzji jest trudne i na pewno niesie ze sobą jakieś ryzyko, ale czy chowanie głowy w piasek albo zamykanie się w twardej skorupie coś daje w dłuższej perspektywie? Oczywiście, że nic nie daje, więc trzeba jakoś dodać sobie wiary, przywrócić nadzieję i otworzyć się na miłość.

 

U bohaterki książki Magdaleny Kordel to otwarcie następuje po cichu i niejako na marginesie innych ważnych zdarzeń w jej życiu. Nowa rzeczywistość wcale nie jest łatwa i potrzeba wytrwałości, by ją oswoić. Podobnie, jak przyzwyczaić nowe otoczenie do swojej obecności w małej prowincjonalnej miejscowości. Warto podjąć to wyzwanie. W ogólnym rozrachunku może się bowiem okazać, że zmiany wychodzą na dobre, a nowa rzeczywistość jest tą z naszych marzeń!

 

Malownicze u podnóża Sudetów to miejsce, w którym Majka ma szansę odzyskać wewnętrzny spokój i radość życia oraz zrealizować w pełni receptę na szczęście. Choć początkowo łatwo nie jest, bo Malownicze odstrasza pozornym zamknięciem mieszkańców na nowych. Przy bliższym poznaniu, a przede wszystkim przy zmianie podejścia do nowej perspektywy okazuje się, że jest to miejsce idealne do stworzenia w nim swej przystani. Majka dość szybko zyskuje sympatię mieszkańców i roztacza wokół siebie ciepłą aurę optymizmu, który przyciąga jak magnes.

 

Może nie ma w tej książce wyjątkowo zaskakującej akcji i porywających zdarzeń, ot taka zwykła codzienność, ale jest coś, co nie pozwala odłożyć lektury na bok. To niezwykłe ciepło bijące z każdej strony, optymizm przyczajony na każdym rogu, siła bohaterki do pokonywania przeszkód, klimat miejsca, w którym każdy z nas chciałby się znaleźć, moc przyjaźni podtrzymująca na duchu w każdej sytuacji, sympatia ludzi, dzięki którym można zrobić wiele i prawdziwa miłość – nienachalna i dojrzała. Wszystko z dawką doskonałego humoru. Powieść ma moc zarażania optymizmem i zachęca szukania pozytywnych stron w trudnych momentach życia. Zdecydowanie poprawia nastrój czytelnika.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-2403-871-8
Premiera: 13 lipca 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak http://znak.com.pl za egzemplarz recenzencki.

2 komentarzy

  1. Anna Ginter pisze:

    Kocham czytać książki, a te napisane przez Panią Magdalenę Kordel są wyjątkowe. To prawdziwy balsam na zbolałą duszę i ciągłą tęsknotę za minioną przeszłością. Niedawno jednym tchem przeczytałam „Tajemnicę bzów”. Książka ta bardzo mnie wzruszyła i zachwyciła. Dlatego moim marzeniem jest mieć w swojej biblioteczce wszystkie pozycje napisane przez moją ulubioną Autorkę, żebym mogła co jakiś czas zagłębić się w ich treść i przeżywać na nowo perypetie życiowe bohaterów.