Agnieszka Krakowiak-Kondracka „Cudze jabłka” Wydawnictwo Literackie

cudze jablka

Recenzja przedpremierowa

 

Małżeństwo może czasem przypominać chodzenie po linie bez asekuracji.

 

Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu i wygodnego życia, wiec nagły upadek i powrót do nizin materialnych może być bolesny. Czy jednak pozycja finansowa jest najważniejsza w związku?

 

Ewa i Marek żyją w szczęśliwym związku. Pławią się w dostatku, stać ich na mieszkanie w stołecznym apartamentowcu, zagraniczne wojaże i wszystko z „górnej półki”. Pieniądze i prestiż są jednak ulotne, bo jedno potkniecie może doprowadzić do bankructwa. Jak podnieść się z ruin i czy ich związek przetrwa kryzys?

 

Agnieszka Krakowiak-Kondracka, jak zwykle, realnie podchodzi do tematu. Sieć kłamstw, które tworzą wokół siebie główni bohaterowie, potrafi omotać coraz ściślej i wyzwolenie się z niej jest tu największym sukcesem. Trudne momenty to czas na przewartościowanie życia, spojrzenia na to, co się ma z głębszej perspektywy. Bilans może zaskakiwać, bo przyjaciele okazują się nieco fałszywi, a ukochany mężczyzna zamyka się w swej skorupie. Tymczasem trzeba wziąć się w garść i nie zwracać uwagi na bolesną prawdę, która kłuje ze zdwojoną mocą. Z każdej sytuacji jest przecież jakieś wyjście, trzeba je tylko odnaleźć.

 

Powieść „Cudze jabłka” podkreśla, jak ważna jest siła miłości w kryzysowych sytuacjach. Pokrzepia i dodaje wiary w możliwości, które drzemią gdzieś w zakamarkach człowieka. Optymistycznie nastraja życiową mądrością. Uwydatnia wielkość kobiety, jej zmysł organizacyjny i moc do podgrzewania temperatury domowego ogniska. Przypomina o sile męskiego ramienia, na którym dobrze się wesprzeć również wtedy, gdy sam mężczyzna przytłoczony problemami nie wierzy już w swoją siłę.

 

Czy na mecie chodzenia po linie bez asekuracji będzie triumf? Przejmująco prawdziwa książka o zaufaniu, potędze miłości i wierze w samego siebie. Polecam!

 

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 294
ISBN: 978-83-08-06002-5
Premiera: 27 sierpnia 2015

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu http://wydawnictwoliterackie.pl

Brak możliwości komentowania.