Paweł Krystian Bereś, Beata Bereś „Miejski ogród” Dragon

miejski-ogrod-uprawa-warzyw-i-ziol-na-balkonach

Finał na talerzu.

 

Uprawa warzyw i ziół na balkonie to doskonała forma relaksu. Slow gardening staje się modny, bo dzięki niemu można się wyciszyć i każdego dnia obserwować naturę w jej nieskażonej formie. To cudowne przeżycie, gdy do kwitnących pomidorów przylatują mądre pszczółki. Życie blisko natury ma w sobie coś z przygody. Warto ją przeżyć na własnym balkonie.

 

Bycie ogrodnikiem hobbystą balkonowym to coś więcej niż ogrodnictwo. Tu można się pokusić o przeróżne odmiany roślin, a smaki warzyw i ziół zerwanych wprost z krzaczka są na tyle wyjątkowe, że nie zastąpi ich żaden warzywniak.

 

Od nasionka przez sadzonkę aż do zbiorów. Prawdziwa frajda, którą można sobie zafundować naprawdę tanim kosztem. Okazuje się, że wcale nie trzeba wielkich przestrzeni, by mieć własną rzodkiewkę, pomidory czy sałatę.

 

Uprawa warzyw i ziół na balkonach i tarasach to wieloetapowe zadanie, którego finał ląduje na naszych talerzach. Uśmiech murowany, a walory smakowe i wspomnienia z uprawy gwarantowane. Mini ogrodnictwo to również wiedza, którą wciąż trzeba poszerzać oraz nowe kontakty z hobbystami taki jak my. Warto? Ależ oczywiście, że warto!

 

Jedyny w swoim rodzaju poradnik, który zaraża miłością do balkonowego ogrodnictwa. Już nigdy nie będziecie narzekać, że nie macie działki, bo ta może być na zwyczajnym balkonie czy tarasie. Wygospodarowanie miejsca to pierwszy krok do ogrodu marzeń. Znajdziecie tu przydatne informacje o różnych gatunkach ziół i warzyw, które z powodzeniem można uprawiać na balkonie. Autorzy nie pominęli tematu chorób i szkodników, więc co nieco na ten temat też tu jest. Produkcja warzyw odbywa się tu na małą skalę, ale radość z własnoręcznie wyhodowanych roślin jest na tyle duża, że nie sposób jej opisać. Może warto spróbować?

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8172-262-9
Premiera: 12 kwietnia 2023

komentarz

  1. Grazyna pisze:

    Fajna pozycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *