Agnieszka Biela „Trening kreatywności” Samo Sedno Wydawnictwo Edgard

treningBądźmy twórczy!

 

Moi drodzy! W nowoczesnym świecie nie wypada być nie kreatywnym! Twórcze myślenie jest niezbędne, a w dodatku modne! Kreatywnym można być wszędzie, a inteligencja wcale nie jest jej niezbędnym wyznacznikiem. Wyzwalajmy więc kreatywność na wielu kanwach życia i bądźmy twórczy! W pracy, w domu, w chwilach odpoczynki i relaksu, bo kreatywność to spontaniczność, niezależność i dobry humor! Generowanie nowych pomysłów jest frajdą dla umysłu i ubarwieniem naszej codzienności. Wyobraźnia może zaskakiwać, więc bądźmy otwarci na nowości.

 

A zacznijmy od prostego ćwiczenia z okładki tej książki: Spróbuj wymyślić jak najwięcej sposobów na to, jak pogłaskać żyrafę po głowie. Spisz je wszystkie na kartce. Poświęć na to przynajmniej kilka minut. Następnie zakreśl te pomysły, które Twoim zdaniem są rzeczywiście twórcze. Czy tylko drabina jest tu dobrym pomysłem? No właśnie…

 

Dlaczego warto sięgnąć po ten poradnik? Choćby po to, by uwolnić się od tradycyjnych schematów i poczuć wspaniałą radość życia. Myślenie niesztampowe jest tak intrygujące! W sumie nic się nie traci, a zyskać można wiele, więc czemu nie spróbować? Z autopsji wiem, że warto, dlatego gorąco zachęcam!

 

Stojąc na początku drogi ku pełnemu wykorzystaniu potencjału twórczego rozgrzejmy umysł i pójdźmy drogą treningu kreatywności proponowanemu w tej pozycji wydawniczej. Każdy etap to konkretne ćwiczenia, które sprawiają wiele radości. Przejście przez poziomy przełamywania barier, nowej perspektywy, budowania skojarzeń, twórczego przekształcania i rozwiązywania problemów to pobudzenie umysłu do inspiracji, porzucenia strefy komfortu i zaskoczeń, które prowokują do dalszej pracy.

 

Przykład: Ćwiczenie nr 17 ze str. 97 „McGyver”.

 

Należy wcielić się w rolę McGyvera. Zadanie polega na znalezieniu przedmiotów, które rozwiążą podany niżej problem. Wypisz wszystkie rzeczy, które:
– nadają się do tego, żeby przespać na nich noc;
– mogą wbić gwóźdź w drewnianą deskę;
– mogą posłużyć jako zakładka do książki;
– mogą zastąpić lustro;
– pomogą wysoko skoczyć;
– mogą posłużyć do oskrobania ryby z łusek;
– nadają się do tego, żeby na nich tańczyć.

 

Ten poradnik niewątpliwie zwiększy własną indywidualną kreatywność oraz pogłębi relacje z innymi ludźmi, bo są tu też ćwiczenia rozwijające umiejętności komunikacyjne. Warto pamiętać, że uzyskane umiejętności można wykorzystać na wielu płaszczyznach, np. w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, w urządzeniu wnętrz we własnym domu czy w rozmowie ze współpracownikami.

 

Kreatywne myślenie rozwija, otwiera oczy i ubogaca w zmysł obserwacji, który naprawdę jest przydatny. Warto obudzić drzemiące gdzieś w głębi pokłady kreatywności, aby uczynić życie ciekawszym, głębszym i fascynującym, bo twórcze myślenie to wspaniała przygoda. Gorąco polecam!

 

Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-7788-525-3
Premiera: kwiecień 2015

Podziękowania dla Samo Sedno