Ford Madox Ford „Koniec defilady. Czas zmian” Replika

czas zmian
Strach, który dodaje odwagi.

 

Okrucieństwo wojny polegające na manipulowaniu działaniami ludzi, których strach zmusza do wkroczenia na linię frontu i odważnego stawania oko w oko z wrogiem.

 

Chrostopher Tientjens, brytyjski arystokrata, w drugiej części „Końca defilady”  trafia na front pierwszej wojny światowej, gdzie styka się z nieludzkimi mechanizmami nią rządzącymi. Tu odwaga miesza się ze strachem, brud i błoto z czystą tęsknotą za minionym, a walka o charakter jest prawdziwie katorżniczą przeprawą.

 

Nie czas na łzy wzruszenia. Czas wziąć się w garść, by przeżyć. I nie pamiętać o miłości, choć ta zaczyna się upominać o swoje. Na nic się zda chłód emocjonalny, gdy do serca i umysłu wkrada się lęk o bezpieczeństwo Sylvii. To może doprowadzić do czynów, za które wymierzane są surowe kary. Czy miłość się obroni? Czy przebaczenie jest możliwe?

 

Autor plastycznie oddaje klimat wojny i emocji targających ludźmi. Wytrawnie, podobnie jak w pierwszej części powieści, prowadzi czytelnika przez perypetie bohaterów. Jest doskonałym obserwatorem, co dodaje książce blasku. Refleksyjna i sugestywna powieść.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7674-488-9
Rok wydania: 2015

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika za egzemplarz recenzencki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *