Deborah Hopkinson „Kim był Karol Darwin” Prószyński i S-ka

Kim.byl.Karol..Darwin_www

Na drodze do teorii ewolucji.

 

Karol Darwin nigdy nie znużył się nauką. Bacznie obserwowała świat i wyciągał wnioski. Jego teorie na temat ewolucji do dziś wzbudzają emocje. Nie miał tak wspaniałych narzędzi jak współcześni naukowcy. Wystarczył mu otwarty umysł i zdolność logicznego myślenia by stworzyć podwaliny dla współczesnej nauki. Jego dzieło „O powstawaniu gatunków” niewątpliwie wprowadziło sporo zamieszania w kręgach naukowców. Właśnie tak zaczęła się prawdziwa rewolucja myśli naukowej. Darwinowskie idee dotyczące początków życia na Ziemi szokowały ale też zmuszały do myślenia. Jak doszło do ich wysnucia?

 

Książka przedstawia najważniejsze fakty z życia Karola Darwina od dzieciństwa aż do śmierci. Umiłowanie do przyrody, zgłębianie wiedzy podczas studiów, podróże, analizowanie poczynionych obserwacji i wnioski w postaci ważnych dla kolejnych pokoleń książek składają się na niezwykłe życie Darwina.

 

Dzięki tej książce można je poznać w przystępnej i rzeczowej formie, a ciekawe ilustracje pozwalają na lepsze zrozumienie kolejnych etapów życia naukowca.

 

Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-8069-237-4
Premiera: 20 stycznia 2016

 

Zobacz też  Seria „Wielcy i sławni”

 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka

Brak możliwości komentowania.