Jolanta Knitter-Zakrzewska „Kobieta na końcu peronu” Warszawska Grupa Wydawnicza

kobieta-na-koncu-peronu-b-iext32256820

Waga ludzkich doświadczeń.

 

Jak wiele życiowych doświadczeń można zmieścić w jednej książce? Bardzo dużo. I każde z zupełnie skrajnych biegunów.

 

Drobne i całkiem duże, pozornie nieistotne i wielkiej wagi, zmieniające człowieczy los i te, z których nadal nie wyciąga się wniosków. Solidną walizkę emocji, uczuć i zdarzeń spakowała autorka do tego zbioru opowiadań.

 

Ładunek emocjonalny i refleksyjny jest tu ogromny, więc warto czytać tę książkę niespiesznie, by nie ominąć najistotniejszego. Pogmatwane koleje losu, poplątane ścieżki uczuć, proste i trudne relacje, przypadek, ale też perfidne działania, docenianie drobiazgów i zepchnięcie pięknych wartości na margines. Trudno o bezrefleksyjne kartkowanie kolejnych stron, gdy z każdego słowa płynie piękna treść wprost z kopalni bezcennych spostrzeżeń.

 

Ta książka mówi o życiu, blaskach i cieniach, szarości i feerii barw. Każde z opowiadań to przemyślana i misterna wędrówka przez park ludzkich emocji. Są bohaterowie, których głośno skrytykujemy, są też ci, godni pochwały, są pokrzywdzeni i krzywdzący, ukarani i bezkarni, spełnieni i stłamszeni. Jak w życiu. Bo każdy z nas nosi w sobie jakąś opowieść.

 

Książka godna polecenia. Nie przeoczcie jej!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 404
ISBN: 978-83-6535-622-2
Premiera: kwiecień 2016

Serdecznie dziękuję Warszawskiej Grupie Wydawniczej za egzemplarz recenzencki.

2 komentarze

  1. […] „Każde z opowiadań to przemyślana i misterna wędrówka przez park ludzkich emocji” – pisze recenzentka. Recenzja „Kobiety na końcu peronu” Jolanty Knitter-Zakrzewskiej na Książki w eterze. […]