Kathrin Lange „Serce w kawałkach” Muza

serce-w-kawalkach-tom-2

Złamać serce, by uratować życie.

 

Rozgrzebywanie przeszłości może być niebezpieczne. Poszukiwanie ukojenia w rozwiązaniu zagadki bywa źródłem rozczarowań, ale też początkiem zupełnie nowych perspektyw.

 

David i Julie wracają do posiadłości Sorrow na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard, by uczestniczyć w ważnym przyjęciu organizowanym przez ojca. Kilka miesięcy spędzonych w bostonie było cudowną odskocznią od tajemniczych wydarzeń z przeszłości lecz nie dawało wewnętrznego spokoju. Czy powrót do miejsc i tragicznych wydarzeń poprzedzających śmierć Charlie, narzeczonej Davida, przyniesie odpowiedzi na nurtujące pytania. Czy chęć rozliczenia z przeszłością może być próbą uczuć Davida i Julie?

 

Powieść magnetyzuje od początku do końca. Znajomy, mroczny klimat niepokoju nie stracił na wartości, a meandry uczuć i wydarzeń zaskakują podobnie jak w części pierwszej. Są niespodzianki i siatka tajemnic, którą trudno rozplątać. Oczywiste przestaje być pewnikiem, a krąg podejrzanych wyraźnie się zacieśnia. Zabobon w połączeniu z chłodną kalkulacją daje całkiem zaskakująca mieszankę. Masa emocji gwarantowana.

 

Zobacz też „Serce ze szkła”

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-287-0261-5
Premiera: 16 marca 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza za egzemplarz recenzencki.

Brak możliwości komentowania.