Demet Altınyeleklioğlu „Sułtanka Kösem. Księga 1. W haremie” Wielka Litera

sultanka

Żądza władzy.

 

Porywająca historia o ciągłym podążaniu do władzy, bez zważania na zasady moralne i ludzkie słabości. Bo władza to cudowny nektar, którym można się upajać bez końca.

 

Niezaprzeczalnie ważną rolę w Imperium Osmańskim odgrywały kobiety. To one pociągały za sznurki i decydowały o ostatecznym kształcie władzy, choć robiły to po cichu i perfidnie. Nie wahały się przed niczym. Bywało, że powodowały śmierć groźnych rywali na drodze do tronu, nawet wtedy, gdy były to osoby połączone z nimi więzami krwi. Siła kobiet, w sprawowaniu władzy rękami mężczyzn, była ogromna. Te królowe żyły ramię w ramię ze śmiercią. Nie było ucieczki przed przeznaczeniem, wiec należało się poddać jego porywom.

 

Spekulacje, knucie intryg, morderstwa, a wszystko dla władzy. Jak wiele można dla niej uczynić? Do jakich czynów można się posunąć na drodze do tronu? Imperium osmańskie było smakowitym kąskiem.

 

Anastazja trafiła do sułtańskiego haremu przypadkiem, jako prosta trzynastolatka z greckiej wyspy. Była niewolnicą o niepospolitej urodzie i wielkiej inteligencji. Nic dziwnego, że wpadła w oko sułtance babce – Safiyi, która wzięła ją pod swoje skrzydła, aby przysposobić ja do roli królowej, żony Ahmeda. Mahpeyke – Najdroższy Księżyc, jako sułtanka rzuciła wyzwaniu wyzwanie intrygom. Była sułtanką z pięknem ducha widocznym na twarzy, choć nie każdemu się to podobało…

 

Niezwykła energia, dramatyczne pomyłki, niebezpieczeństwa, zdrada, erotyzm i śmierć, to wątki przewijające się w pierwszym tomie opowieści o losach ludzi pozostających w bliskim otoczeniu władców państwa osmańskiego. Dajcie się ponieść tej niezwykłej historii z burzliwych dziejów Turcji.

 

Na podstawie książki powstał telewizyjny serial pt. „Wspaniałe stulecie”.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 488
ISBN: 978-83-8032-107-6
Premiera: 18 maja 2016

Podziękowania dla Wydawnictwa Wielka Litera

komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *