Demet Altınyeleklioğlu „Sułtanka Kösem. Księga 2. Czarna królowa” Wielka Litera

sultanka2

Przekleństwo władzy.

 

Po śmierci Safiyi, Mahpeykaer zostaje odsunięta od Ahmeda. Ta robi wszystko, by z powrotem go zdobyć. Burza namiętności prowadzi do szeregu zdarzeń. Tymczasem Mahfiruz po raz kolejny jest w ciąży z sułtanem, więc z każdym dniem zbliża się do przyszłej potęgi. Rozpoczyna się bezkompromisowa rywalizacja pomiędzy kobietami.

 

Mahpeyker stara się przyciągnąć do siebie sułtana. Ahmed wkrótce nazywa swą ulubioną nałożnicę sułtanką Kösem, co wywołuje wściekłość u Mahfiruz. Ale nadal to ona jest górą, gdyż to ona daje sułtanowi syna, który sięgnie po władzę.

 

Wiele razy los będzie drwił z obu kobiet, lecz żadna nie ugnie się przed konkurentką, bo stawka jest ogromna. Przejęcie całkowitej władzy nad państwem osmańskim jest jak kuszący klejnot błyszczący na piedestale. Wystarczy po niego odpowiednio sięgnąć.

 

Chodzenie po krawędzi, igranie ze śmiercią, intrygi i wszechobecny erotyzm, to chleb powszedni w pałacu. Sułtański dwór przeżywa jednak okres niepewności i trwogi. Wypełnia się wrogami, gdyż trwają bunty, a Imperium Osmańskie chyli się ku upadkowi. Władza już niebawem może okazać się przekleństwem, choć droga do zrozumienia tej prawdy będzie długa i bolesna.

 

Trzymająca w napięciu, intrygująca, bogata fabularnie książka, która oprócz wątków typowo obyczajowych porusza ważne kwestie z historii Turcji.

 

Na podstawie książki powstał telewizyjny serial pt. „Wspaniałe stulecie”.

 

Zobacz też „Sułtanka Kosem. Księga 1. W haremie”

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 488
ISBN: 978-83-8032-109-0
Premiera: 15 czerwca 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera

3 komentarze

  1. Anna Rosinska pisze:

    Wspaniałe Stulecie oglądam namiętnie. Myślę, że po tym, co tu przeczytałam książkowe pierwowzory również przypadłyby mi do gustu.

  2. […] Przeczytaj recenzje: Księga 1. W haremie  Księga 2. Czarna królowa […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *