Marta Galewska-Kustra „Pucio uczy się mówić” Nasza Księgarnia

pucio

Zachęta do mówienia.

 

Pucio, wraz z sympatyczną rodziną, zaprasza do wspólnej zabawy polegającej na edukacyjnej wędrówce przez najbliższe otoczenie i zauważenia ważnych dźwięków, które warto powtórzyć. A wszystko po to, by nauczyć się mówić.

 

Świat to dźwięki. Mnóstwo dźwięków. Przeróżnych. Sztuka ich zauważenia to początek wspaniałej przygody. Rodzice małych dzieci, które uczą się trudnej sztuki mowy wiedzą, że dźwięki, nawet te najprostsze, mają istotne znaczenie w rozwijaniu aparatu mowy. Gu-gu, nu-nu, am-am, czy szu-szu, mogą nastręczać dziecku sporo trudności. Z tą książeczką będzie łatwiej. Dzieci lubią, gdy na kolejnych stronach coś się dzieje, a tu dzieje się bardzo dużo.

 

Pucio to sympatyczny, pyzaty chłopczyk, który prezentuje kilka sytuacji z codziennego życia. Każda z nich jest bogata w dźwięki. Pucio zachęca, by je zauważyć i podjąć próbę wymawiania dźwiękonaśladowczych sylab. Puk-puk, tik-tak, ciach-ciach, hau-hau, bul-bul, tu-tu, kap-kap, bam-bam i wiele, wiele innych.

 

Utrzymane w ciepłej, pastelowej kolorystyce ilustracje autorstwa Joanny Kłos, przyciągają uwagę i zachęcają do zauważenia ważnych spraw, które dzieją się na kolejnych stronach. Tekstu nie ma zbyt wiele, a proste zdania służą krótkiemu przedstawieniu, co dzieje się na obrazku. Istota przekazu tkwi w poszczególnych dźwiękach i nienachalnej zachęcie, by spróbować je wymówić.

 

Wspaniała, edukacyjna i ciepła w przekazie książka dla najmłodszych i ich rodziców.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13081-5
Premiera: sierpień 2016

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

Brak możliwości komentowania.