Ilona Gołębiewska „Powrót do starego domu” Muza

powrot-do-starego-domu

Życiowa przystań.

 

Kiedy życie sypie się jak domek z kart, niełatwo znaleźć światełko w tunelu. Zostawiając za sobą przeszłość można zbudować nową rzeczywistość. Wracając do domu z dzieciństwa, można wreszcie zakotwiczyć w bezpiecznym porcie. Stary dom to stare tajemnice? Czy uda się je udźwignąć?

 

Alicja nie miała łatwego życia. Zmanipulowana przez męża, pozbawiona ambicji, odarta z marzeń, przez lata była marionetką w jego rękach. Śmierć najbliższych, poronienia i brzmiąca jak wyrok diagnoza lekarza, przytłoczyły i odebrały resztki optymizmu. To nie koniec, bo jeszcze doszedł zdradzający mąż, rozwód i utrata pracy. Co pozostało Alicji? Po wylanym morzu łez, trzeba było podjąć próbę wzięcia się z życiem za bary. Dzięki przyjaciółce Dorocie, Alicja przypomniała sobie o możliwości powrotu do starego domu w Pniewie. Czy odnajdzie tam życiową przystań?

 

Budowanie życia na nowo jest nie lada sztuką. Wymaga odwagi i determinacji. Nowe na starych fundamentach, to zwykle mierzenie się z przeszłością. Tak jest i tym razem. Przekopując stary dom Alicja odkrywa wiele tajemnic, które nie pozwalają spokojnie spać. Wspomnienia to jedno, a drugie to niewiedza, którą czas zaspokoić. Jest też miłość i tęsknota oraz możliwość spełnienia marzeń.

 

Piękna i klimatyczna powieść o sile tkwiącej w wybaczaniu oraz o marzeniach, o które warto walczyć. Dodająca otuchy i wiary w pozytywną przyszłość. Cudnie podkreślająca moc bliskich ludzi i bezpieczeństwa, które daje rodzinny dom. To również książka o różnego typu powrotach i mierzeniu się z tym, co już zapomniane, a nierozliczone. Książka, którą czyta się z niekłamaną przyjemnością.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-287-0541-8
Premiera: 29 marca 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

4 komentarzy

  1. Ania R. pisze:

    Numer jeden na mojej liście must read :-)
    Pozdrawiam cieplutko :-)

  2. […] dzięki doskonałej narracji. „Tajemnice starego domu” intrygują zdecydowanie bardziej od „Powrotu do starego domu”, a przekonanie o niemożliwym łatwo skruszyć w pył dzięki tej lekturze. Rola przeszłości […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *