Helen Klein Ross „Jesteś moja” Prószyński i S-ka

jesteś moja

Większa miłość?

 

Czy można rozgrzeszyć tak wielkie pragnienie posiadania dziecka, że zabiera się je innej kobiecie? Która z matek obdarzyła dziecko większą miłością – ta, która przez dwadzieścia lat za nim tęskniła, czy ta, która je wychowywała? Czy można zapomnieć o miłości najprostszej i najtrwalszej, tej macierzyńskiej?

 

Zgubna obsesja opętała Lucy. Pragnienie posiadania dziecka absolutnie ją przerosło. Ciągłe niepowodzenia w poczęciu wprowadziły frustrację w jej związku. Ale czy to usprawiedliwia spontaniczny czyn zabrania obcego dziecka ze sklepu? Chwila nieuwagi matki zmienia jej życie w rozpaczliwą gehennę i tęsknotę. Marylin nie rozumie jak to się mogło stać i dlaczego nikt nie jest w stanie znaleźć jej córeczki. Mia, wcześniej Natalie, rośnie i dostrzega coraz więcej. Jak odnajdzie się w sieci kłamstw?

 

Przejmująca książka o dramacie dwóch kobiet, które łączy jedno dziecko. Utrata niewyobrażalnie boli, ale pragnienia mają niezwykłą moc sprawczą. Pokłady miłości płyną z dwóch równoległych źródeł, a obiektem jest dziewczynka, która z dnia na dzień zmienia się w kobietę. Wymaganie empatii? Może skąd ją wziąć? Z serca? Absolutnie zastanawiająca, bardzo dobra książka, ze sporym ładunkiem emocji i dylematów moralnych. Zmierzycie się z nią? Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-8123-098-8
Premiera: 11 stycznia 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

2 komentarzy

  1. Dorota Zaborska pisze:

    Książki, które wnoszą duży ładunek emocjonalny czytam sporadycznie. Taka wrażliwa dusza ze mnie. Ale potrafię wczuć się w uczucia obu kobiet. Bo czy strata dziecka, czy nie możność bycia matką jest tragedią. Książkę wpiszę na listę, niech czeka na swój czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *