Pellegrino Artusi „Włoska sztuka dobrego gotowania” Muza

wloska-sztuka-dobrego-gotowania

Sztuka ulotna.

 

Włoska kuchnia nie jest jednoznaczna. Co region, to inne tradycje kulinarne. Jest jednak coś, co je łączy. To miłość do gotowania. Włosi to prawdziwi mistrzowie „sztuki ulotnej”, do której wkładają całe swoje serce. Nic dziwnego, że efekty ich pracy są tak aromatyczne i smaczne.

 

Gwarancja sukcesu w kulinariach? Najlepsze produkty, to po pierwsze. Potem jest jeszcze kilka drobiazgów, a zdradza je legendarny mistrz włoskiego gotowania – Pellegrino Artusi, którym Włosi zachwycają się już od pierwszego wydania tej książki, czyli od 1891 roku. Każda pani domu powinna choć raz po nią sięgnąć, a potem będzie już do niej zaglądać bez dodatkowej zachęty.

 

Co odróżnia tę książkę kucharską od innych? Otóż to, że każdy przepis opatrzony jest rzetelnymi poradami i komentarzami od autora. Wierzcie mi, czasem jeden drobiazg może zmienic smak potrawy. Pellegrino o tym wie i dzieli się tą wiedzą. Ponadto przy wielu przepisach są anegdoty lub historie z życia wzięte, które pozwalają na lepsze zrozumienie tradycji i kultury Włoch. Można czytać ją na dwa sposoby: jako niecodzienna książkę o Włoszech i sztuce gotowania lub jako książkę kucharską z mnóstwem doskonałych i sprawdzonych przepisów na różne dania i desery. Co tu dużo mówić! Smakowicie polecam!

 

Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 512
ISBN: 978-83-287-0764-1
Premiera: 15 listopada 2017

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.

2 komentarzy

  1. Dorota Zaborska pisze:

    Można powiedzieć, że 2 w 1. Coś dla mnie, gotować lubię, a moje chłopaki jeść ?. Z kuchnią włoską nie mam za wiele wspólnego, ot pizza, spaghetti. Z miłą chęcią zapoznam się z historyjkami, anegdotami i przepisami na desery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *