Zdeněk Svěrák „Nowe ucieszki Cieszka” Dwie Siostry

nowe ucieszki cieszka

Uśmiech przede wszystkim.

 

Sympatyczne i pozytywnie zakręcony Cieszko udowadnia, że każdy dzień jest pełen fascynujących niespodzianek. Trzeba je tylko dostrzec i potrafić się z nich cieszyć.

 

Cieszko, a właściwie Boguś, jest synem ogrodników. To zdecydowanie najpogodniejszy chłopiec na świecie. Nie ma dnia, żeby Cieszko wstał lewą nogą i był ponury czy zniechęcony. On potrafi cieszyć się życiem i skutecznie zaraża tym innych. Z nim wspaniale spędzicie czas i nauczycie się dostrzegać to, co dotąd było niezauważalne. Z nim wybierzecie się na bal ogrodników (choć jest raczej dla dorosłych), weźmiecie udział w konkursie na największą  kalarepę, poślizgacie się na istnej lodowni, zmierzycie z chmarą bielinków kapustników, spędzicie szalony dzień z wariackim wiatrem i wybierzecie po wielkie kiście jemioły pełnej szczęścia. A potem wszystko przemyślicie i wyciągniecie wnioski z tych przygód.

 

Klimatyczna i naprawdę edukacyjna książka, która uczy wielu wartości oraz dostrzegania drobiazgów w życiu. Optymizm bohatera cudnie przechodzi na czytelników. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 140
ISBN: 978-83-63696-67-2
Premiera: 2 stycznia 2018

Dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry.

2 komentarzy

  1. Dorota Zaborska pisze:

    W dzisiejszym zabieganym świecie, tak mało mamy czasu na przyjemności. A jeszcze rzadziej się uśmiechamy. Kto z Nas ostatnio cieszył się z jakiegoś drobiazgu… Miło byłoby mieć blisko siebie takiego Cieszko. Warto przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *