Maz Evans „Po prostu misja” Wydawnictwo Literackie

po prostu misja

Przedpremierowo

 

Spodziewać się tego, co niespodziewane.

 

Wyobrażacie sobie mieszkać pod jednym dachem z rodziną wiekowych i nieśmiertelnych greckich bogów? Jest bosko, nieziemsko, a przede wszystkim inaczej, bo wciąż należy się spodziewać niespodziewanego.

 

Kontynuacja losów Elliota, w nie byle jakim towarzystwie i z cała masą barwnych przygód, otwiera swe podwoje przed czytelnikami. W „Kto wypuścił bogów” było nietypowo i nowocześnie, jeśli chodzi o przedstawienie sylwetek greckich bóstw. „Po prostu misja” to akcja w czystej postaci. Dramaturgia wydarzeń, zjawiskowe tempo akcji oraz spontaniczność postaci wciągają bez reszty! Nie ma szans na dłużyznę! Charyzma bogów zniewala, a czasem jest powodem niezłych perypetii wywołujących niekontrolowane wybuchy śmiechu. Zmierzenie się ze śmiertelnością ludzi jest dla greckich bogów jak wejście na Kilimandżaro dla przeciętnego człowieka. Co wyniknie z tego starcia?

 

Dwunastoletni Elliot Hooper stanie przed ważnym i odpowiedzialnym zadaniem. Wraz z plejada bogów rodem z mitologicznej Grecji, ruszy do Londynu z misją ratowania świata, gdzie stoczą walkę o dobre wartości, a przy okazji odwiedzą wiele ważnych dla Londyńczyków miejsc, np. Pałac w Buckingham.

 

Dynamiczne tempo akcji, świetne dialogi, cudnie zarysowani bohaterowie, niebywałe poczucie humoru i główne przesłanie aktualne przez wieki. Ta książka jest genialna i doskonale wpisuje się w wymagania współczesnych nastolatków. Po jej przeczytaniu bez problemu wskażą na cechy poszczególnych bohaterów mitów greckich i odniosą je do obecnych czasów. Sądzicie, że teraz ludzie są inni?

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-08-06497-9
Premiera: 18 kwietnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *