Anti Saar „Ja, Jonasz i cała reszta” Widnokrąg

ja, jonasz i cala reszta

Sztuka bycia razem.

 

Codzienność to wielkie wyzwanie dla małych dzieci. To, co dla dorosłych prozaiczne, dla maluchów jest zagadką, która wcale nie jest łatwa do samodzielnego rozwiązania.

 

Tobiasz ma młodszego brata Jonasza. Razem odkrywają świat. Ten całkiem bliski, bo na wyciągnięcie ręki, ale jednak nieznany. Jak to się stało, że mieszkają właśnie tu, w Estonii? Skąd tyle zawiłości w przeróżnych codziennych czynnościach? I dlaczego ich odkrywanie jest tak szalenie ciekawe? Mama i tata, niby podobni, a jednak tak różni. Hm, ale łączy ich wiele. Niezły obserwator z tego Tobiasza. Potrafi wychwycić znacznie więcej niż widać gołym okiem.

 

Warto przeczytać tę książkę z wielu powodów, ale ten najważniejszy mieści się w dwóch słowach: wartościowa i przemyślana. Czemu wartościowa? Bo przekaz jest inteligentny, choć z pozoru to zwykła opowieść o małym chłopcu, który spontanicznie opisuje swoją rodzinę. Ile w tym miłości, ciepła i prawdziwych wartości. Przemyślana, bo poukładana z głową, bez chaosu i dezinformacji. Każda opowieść jest w konkretnym celu. Nienachalnie wskazuje na różne zainteresowania, upodobania i pasje oraz uczy sztuki ich godzenia, kompromisu, tolerancji i wspierania się nawzajem. Taką książkę warto mieć pod ręką. I jeszcze jedna ważna rzecz. W książce są kody QR, dzięki którym można poznać Estonię nieco bliżej. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 152
ISBN: 978-83-947309-8-7
Premiera: 15 marca 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Widnokrąg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *