Kasia Bulicz-Kasprzak „Sprzeczne sygnały” Edipresse Książki

sprzeczne sygnaly

Od nieoczywistości aż się kręci w głowie.

 

Czy to, co widzisz, naprawdę jest takie, jak myślisz? W „sprzecznych sygnałach” nic nie jest oczywiste. Od tej nieoczywistości aż się kręci w głowie. Po prostu, kryminalna komedia omyłek z trupem w tle.

 

Ludmiła i Iza to siostry bliźniaczki. Niby takie same, a nawet identyczne, za to bardzo różne. Szczerze się nie znoszą, ich temperamenty iskrzą na stykach, więc unikają się jak ognia, by tego ognia nie wzniecić. Przychodzi moment, że będą musiały zagrać do jednej bramki, by uniknąć poważnych problemów. Ludmiła wpada w niemałe tarapaty, gdy w gabinecie kandydata na burmistrza, notabene osobistego brata, znajduje trupa. Prosi o pomoc Izę i razem próbują rozwikłać zagadkę morderstwa. Prywatne śledztwo odkryje nieznane sekrety z rodzinnej przeszłości, a to policyjne, odsłoni lokalne powiązania władzy. Czy aby na pewno jest tak, jak wydaje się bohaterkom?

 

Sporo perypetii i nieoczywistych wątków. Kasia Bulicz-Kasprzak wysoko postawiła sobie poprzeczkę i uporała się z nią w świetnym stylu. Komedia omyłek wymaga dużego zaangażowania w procesie twórczym. Lekki język, inteligentne dialogi i garść trafnych spostrzeżeń wprost z życia czynią z tej powieści smakowity literacki kąsek. Przyjemna w odbiorze, to najważniejsze!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-811-7320-9
Premiera: 28 lutego 2018

Podziękowania dla Edipresse Książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *