Maria Niklewiczowa „Bajarka opowiada” Zysk i S-ka

bajarka-opowiada

Siła baśni.

 

Aktualność baśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nie traci na znaczeniu. Niezmienne, uniwersalne wartości i zasady moralne są w nich przedstawiane w klarowny i przystępny sposób, a morał daje do myślenia i pozostaje w głowie na długo.

 

Ten zbiór baśni zachwyca treścią, formą oraz ilustracjami. Ponadczasowe historie są idealne zarówno dla dzieci, jak też ich rodziców. Te baśnie się nie starzeją, trzeba tylko umiejętnie je opowiadać. Tak, opowiadać, bo to najbardziej odpowiednia forma przedstawiania baśni słuchaczom. Uwierzcie, walory takiego przekazu są niezaprzeczalne. Warto więc przeczytać zebrane tu baśnie, a potem podjąć próbę przekazania ich w formie własnej opowieści. Nie tylko dzieci będą słuchać z zapartym tchem.

 

„Bajarka opowiada” została wydana po raz pierwszy w 1959 roku. Edycja, którą Wam proponuję, jest wyjątkowo staranna. Aż miło wziąć do ręki taką księgę. Od razu czuć niezwykły klimat świata baśni. Tych polskich, ale też węgierskich, skandynawskich, arabskich, łotewskich, chińskich, afrykańskich, włoskich i wielu innych. Porównując je można wysnuć wniosek, że bez względu na lokalizację, wartości pozostają te same, ale tło baśniowych wydarzeń zależy od kultury, zwyczajów i położenia geograficznego danego kraju. Niezwykła książka, która bez wątpliwości zachwyci rzesze czytelników.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 516
ISBN: 978-83-8116-294-4
Premiera: 26 marca 2018

Podziękowania dla Zysk i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *