Anna Stryjewska „Pocałunek morza” Szara Godzina

pocalunek-morza

W drodze po zrozumienie.

 

Udźwignąć przeciwności losu w drodze do szczęścia, które nie jest obligatoryjne, może być trudne. A jednak warto podjąć tę próbę, bo życie bywa nieprzewidywalne.

 

Ciężko silić się o życiowy optymizm, gdy ma się za sobą tak trudne dzieciństwo jak Patrycji. Śmierć matki, nowy związek ojca, macocha jak z najgorszej wersji baśni i nienawistni sąsiedzi krzywo patrzący na nowych. To wszystko składało się na zranioną psychikę dziewczyny. Wykorzystywana, niekochana, odtrącana, stała się popychadłem w rękach różnych ludzi. Tymczasem Patrycja miała marzenia, emocje i serce spragnione miłości. Próba odcięcia się od przeszłości miała być wstępem do zmian. Kierunek ucieczki był oczywisty – Gdynia. Patrycja kochała morze, choć nigdy dotąd nie widziała go na żywo. Właśnie tam przyszło jej skonfrontować się z życiem. Tam zrozumiała, co liczy się najbardziej. Przyszedł tez czas na rozliczenie przeszłości. W drodze po zrozumienie spotkało ją wiele potknięć, ale były potrzebne, jak plaster na ranę.

 

Wzruszająca książka o samotności i tęsknocie za bliskością oraz o sile marzeń, za którymi warto podążać. Porzucenie dołującej rzeczywistości wymaga odwagi, ale tylko w ten sposób można się z niej wyrwać. Autorka dobitnie wskazuje , że warto ufać własnej intuicji i uciekać od tego, co toksyczne. Krok po kroku można wpłynąć na poprawę życia i zabliźnienie bolesnych ran. Ku refleksji.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-65684-67-7
Premiera: 28 marca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *