Mikołaj Marcela „Best Seler i zagadka znikających warzyw” Wydawnictwo Literackie

Best seler

Przedpremierowo

 

W nich tkwi moc!

 

Powszechnie znane, ale niekoniecznie lubiane przez dzieci warzywa w spektakularnej akcji poszukiwawczej. W nich tkwi moc! Warto ją poznać. Najlepiej wchodząc w ich świat.

 

W Jarzynowie grasuje wampij. Początkowo sądzono, że to mit znany z opowieści ustnej, ale wielokrotnie pokazał już swe siły zła, więc nie dziwi, że mieszkańcy miasteczka poczuli się u siebie dość niepewnie. Miarka się przebrała w dniu urodzin Melki Brukselki, gdy jej nastoletnia siostra Anielka przepadła bez śladu. Od razu odżyły wspomnienia o tym, jak niegdyś zniknęła Malina Pomidor i nigdy nie rozwiązano zagadki jej zniknięcia. Tym razem musi być inaczej. Syn szeryfa, Best Seler, jest najlepszy w swym fachu, bo odziedziczył co nieco w genach, więc z pewnością rozwiąże tę sprawę bez pudła. Takie sensacyjno-kryminalne rzeczy dzieją się w książce czytanej przez miejscowego bajarza Hilarego Czosnka…

 

Fenomenalna książka pełna akcji i intrygujących zdarzeń. Nie sposób się nudzić! Metod na polubienie warzyw jest co prawda wiele, ale tę uważam za absolutny strzał w dychę. Bestsellerowa powieść dla młodych czytelników, którzy często miewają wątpliwości co do swej sympatii wobec warzyw. Poznając takich bohaterów i ich hart ducha nie da się o nich zapomnieć. A w dodatku to książka na wskroś współczesna, z całą serią odwołań do tego, co znane. Warto po nią sięgnąć choćby dla treningu umysłu i kojarzenia pochodzenia porównań i przeróżnych cytatów. Inteligentny dowcip to smakowita wisienka na torciku. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-08-06509-9
Premiera: 23 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *