Elizabeth Strout „Amy i Isabelle” Wielka Litera

amy-i-isabelle

Siła pragnień.

 

Dualizm przeciwstawnych uczuć, niszcząca moc przeszłości, frustracja i napięcie, niepokój i burza pragnień, a wszystko w scenerii pozornie sielankowego miasteczka.

 

Shirley Falls w Nowej Anglii. Niespieszne tempo życia. Tu wszyscy wiedzą o sobie wszystko, a plotka napędza zależności międzyludzkie. Nie ma szans na intymność. Właśnie tu mieszkają Amy i Isabelle, córka i matka. Targane skrajnymi emocjami, nie ufają sobie nawzajem i wciąż patrzą na siebie krytycznie. Dorastająca Amy odkrywa swą kobiecość i poddaje się sile pragnień, co nie podoba się samotnej, dumnej i apodyktycznej matce. Konfrontacja sprzecznych uczuć musi doprowadzić do burzy. Czy po latach mentalnego upału przyniesie ulgę bohaterkom?

 

Bezdyskusyjnie Strout jest mistrzynią w kreowaniu psychologicznej warstwy fabuły i buzujących emocjami bohaterów. Psychiczne napięcie powala na kolana i trudno oderwać się od książki zanim nie pozna się finalnej prawdy. Wirtuozeria opisów przeżyć wewnętrznych postaci przyprawia o czytelnicze dreszcze, potężna siła przekazu zachwyca, a subtelność opowieści z domieszką brutalnej prawdy o przemilczeniu rujnującym życie całkowicie obezwładnia. Polecam waszej uwadze.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-8032-221-9
Premiera: 9 maja 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera.

2 komentarze

  1. Bożena pisze:

    Relacje matka-córka nigdy nie są łatwe. Chętnie znajdę się w samym środku tej burzy emocjonalnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *