Eva Susso, Benjamin Chaud „Sto porad dla nieśmiałych” Zakamarki

sto-porad-dla-niesmialych

Nauka odwagi.

 

Jak być odważnym, gdy jest się najbardziej nieśmiałym chłopcem pod słońcem? Okazuje się, że wystarczy trochę chęci, samozaparcia i determinacji. No i wiedzy, że odwagi kupić nie można.

 

Rolf ma zamożną rodzinę. Mieszka w centrum Paryża w domu, w którym każdy z członków rodziny ma własną toaletę. Godzinami uczy się dobrych manier, choć nie zawsze udaje się zastosować je w praktyce. Marzy o odwadze, ale ta przychodzi mu z trudem, bo jest potwornie nieśmiały. Pasjami czyta poradnik „Sto porad dla nieśmiałych” i wyobraża sobie, że jest super odważnym Errolfem, który absolutnie niczego się nie boi i tym zaimponuje pięknej Ofelli, która popołudniami pomaga swemu tacie w sklepie po drugiej stronie parku. Ech, Rolf chciałby ją bliżej poznać, ale jak to zrobić, gdy wciąż brakuje odwagi?

 

Humorystyczna, dynamiczna i wciągająca książka o pokonywaniu własnych słabości w dążeniu do celu. Sztuka determinacji wymaga cierpliwości, ale warto dążyć do tego, czego się pragnie. Młody chłopak musi przemóc się we własnym lęku i sukcesywnie wyzbywać paraliżującej nieśmiałości, by spełnić swe wielkie marzenie. W takim przypadku sukces smakuje podwójnie. Ta książka przypomina o ważnej kwestii, że odwagi kupić nie można, trzeba do niej dojrzeć.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 108
ISBN: 978-83-7776-139-7
Premiera: 23 kwietnia 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zakamarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *