Anna Claybourne „Dlaczego ryby nie toną?” PWN

dlaczego ryby

Kopalnia wiedzy o zwierzętach.

 

Świat przyrody na dotknięcie ręki. Szereg drobiazgowych pytań i skrupulatne odpowiedzi pogłębiające wiedzę o zwierzętach żyjących na całym świecie. Ta książka to kopalnia informacji i ciekawostek.

 

Przyroda rządzi się swoimi prawami. Może trudno je zrozumieć, ale mają kolosalne znaczenie. Dzięki nim zwierzęta ewoluują i świetnie przystosowują się do zmieniających warunków. Warto zajrzeć do ich wyjątkowego świata.

 

Wyobraźcie sobie, że żyrafy pierwotnie nie miały aż tak długiej szyi i w sumie były podobne do jelenia. Co takiego się stało, że jej szyja wciąż się wydłużała? Czy zastanawialiście się kiedyś jakiego koloru jest kameleon? Przecież zmienia swe ubarwienie w zależności od środowiska, w którym przebywa. Czy nietoperze naprawdę są niewidome? Skąd u niektórych gatunków zwierząt noktowizory w oczach? Jak to się dzieje, że kolibry mogą latać w miejscu? Tu znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

 

Inspirująca i edukacyjna książka nie tylko dla miłośników przyrody. Bogactwo zawartych w niej ciekawostek pozwala na poszerzenie wiedzy i zachęca do szukania większej ilości informacji o różnych gatunkach zwierząt. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron:  96
ISBN: 978-83-0119-653-0
Premiera: 11 stycznia 2018

Podziękowania dla PWN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *