Leszek K. Talko „Dziecko dla odważnych” Znak Emotikon

dziecko-dla-odwaznych

Szkoła życia.

 

Dziecko. Piękny bobas z uśmiechniętą buzią, pachnący i rozkosznie wymachujący nóżkami. Jak z obrazka. Albo z reklamy. Tymczasem, w codziennym życiu…

 

Autor z wielką szczerością opisuje własne doświadczenia z pierwszych i kolejnych dni bycia rodzicem. Dziesiątki przestudiowanych poradników, wielkie zakupy, które miały zaspokoić wszelkie potrzeby bobasa, marzenia i sny o cudownych chwilach z rozkosznym dzieciaczkiem. Ale dlaczego nikt po drodze nie powiedział, że dziecko absorbuje sobą przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, robi kupy, sika nawet podczas przebierania, wymiotuje, miewa kolki i płacze!? Ciągle płacze! A raczej wrzeszczy! Koniec z pogaduszkami ze znajomymi i długimi wieczorami przy lampce wina. Teraz rodzic może tylko pomarzyć o odrobinie spokoju i snu, który nie zostanie przerwany już po kilku minutach. Ale zaraz! Spokój? Dlaczego jest tak cicho? A może coś się stało? Dlaczego dziecko tak długo śpi? A no właśnie! Cała prawda o przeżyciach rodzica i jego emocjonalnej labilności w jednej książce z życia wziętej.

 

Humorystycznie, wcale nie z dystansem o byciu rodzicem, po prostu. Bo posiadanie dziecka lub dzieci wymaga odwagi, stalowych nerwów, końskiego zdrowia, wyostrzonych zmysłów, szerokiej wyobraźni, zimnej krwi, wielu wyrzeczeń, hartu ducha i CIERPLIWOŚCI. To szkoła życia, w której doświadcza się niezwykłego wydania miłości. Świetna, zdroworozsądkowa książka. Polecam zwłaszcza przyszłym rodzicom.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-240-5049-9
Premiera: 16 kwietnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *