Barbara Rybałtowska „Bez pożegnania” Axis Mundi

bez pozegnania

Uciec z wygnania.

 

„Trudno uwierzyć, że wyrwanie się ze zsyłki nie załatwia jeszcze przepustki do nieśmiertelności…”. Wzruszająca książka o bólu, cierpieniu, rozłące i nadziei, która trwa do końca.

 

Niekończąca się tułaczka i wielkie pokłady nadziei, że powrót do domu będzie kiedyś możliwy. Autorka retrospektywnie podąża śladem bohaterek, matki i córki, które zostały zesłane na daleka Syberię, gdzie głód, choroby, przejmujące zimno, ciężka praca i wielorakie doświadczanie zła, trwałym śladem wyryły piętno na psychice. Lata wojny, pełne niepokoju i zwątpienia, nie były dobrym czasem dla człowieczeństwa i empatii. Trzeba było pokładów egoizmu żeby przeżyć, a potem szukać tych, którzy umarli, a może nawet przeżyli. Trudna to wędrówka. Bolesna i pełna emocji, choć trzeba się było ich wyzbyć w chwilach ratowania siebie.

 

Zosia i jej mała córeczka Kasia zostały wywiezione z klimatycznych Baranowicz na Syberię. Siła matczynej miłości i wewnętrzna odwaga bohaterki, pozwoliły przejść tę skutą lodem ziemię i skruszyć zatwardziałe serca ludzi, którzy nie ułatwiali życia w tak trudnych warunkach. Wielka wola walki i wręcz szalona chęć ucieczki z wygnania, zaprowadziły bohaterki do miejsc, które dawały promyk nadziei. Niezwykła to powieść. Łzy emocji zagwarantowane. Co wydarzy się w części drugiej?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 328
ISBN: 978-83-649-8006-0
Premiera: 23 stycznia 2008

Podziękowania dla Axis Mundi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *