Sally Coulthard „Jak rozpalić ognisko” Znak Horyzont

Coulthard_Jak-rozpalic-ognisko_500pcx

W związku z naturą.

 

Rytuał przygotowywania i rozpalania ogniska daje poczucie spokoju i związku z naturą. Chwile spędzone przy ogniu jednoczą i relaksują. W letnie wieczory pod gołym niebem, a w zimie przy kominku. Ogień. Majestatyczny i dwuznaczny. Odkryjcie jego dobra stronę.

 

Przyjemność czerpana z drzewnego ognia zaczyna się już w momencie gromadzenia gałęzi, kłód, przygotowywania podpałki i szukania miejsca na jego rozpalenie. Pierwsze iskry, a potem trzaskanie ognia, przyjemnie uspokajają. Cudowne ciepło, które czuć już na twarzy, koi nerwy i pozwala poczuć się w związku z naturą. Pożywienie przygotowane na ognisku jest apetyczne i pachnące. Warto docenić siłę ognia i czerpać z niego maksimum przyjemności.

 

Kiedyś harcerskie obozy, teraz modny survival. Niezależnie od formy ogniska cieszą się popularnością. Autorka wnikliwie analizuje temat ognisk i dając szczegółowe instrukcje na ich prawidłowe rozpalenie, zachęca do takiej formy spędzania wolnego czasu. Ciekawa  godna uwagi książka, z równie ciekawym i praktycznym brzegiem, o który też można rozpalić zapałkę. Zajrzyjcie koniecznie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-240-5483-1
Premiera: 20 czerwca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Znak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *