Libby Jackson „Kosmiczne dziewczyny” Wydawnictwo Kobiece

Kosmiczne_dziewczyny

Damska eksploracja kosmosu.

 

Historie ponad pięćdziesięciu kobiet, które w różnych epokach odegrały istotną rolę w misji posłania człowieka w kosmos. Kobiet, które nigdy nie dały się zatrzymać ograniczeniom i wytrwale podążały za własnymi marzeniami.

 

Niełatwo było dotrzeć kobietom do spektakularnych sukcesów naukowych. Ograniczenia społeczne zdecydowanie tego nie ułatwiały. Ale w każdej epoce znalazła się choć jedna kobieta, która potrafiła sprzeciwić się ogólnym normom i z pasją szukać dróg do realizacji marzeń. Uparcie dążyły do celu i, co najważniejsze, osiągały go, choć nie było to proste.

 

Z tą książką poznacie kobiety – naukowców, astronautki i badaczki, uzdolnione koordynatorki kosmicznych misji, nadzorujące projekty NASA, programistki misji kosmicznych oraz te, które odegrały ważną rolę w badaniach kosmosu. Są niezwykłe historie o odwadze i determinacji, wielkiej pasji i zaangażowaniu, a nade wszystko o odrzuceniu stereotypów i uprzedzeń. Piękne ilustracje potęgują pozytywny odbiór książki. Inspiruje i zaraża pasją. Nie tylko kosmiczną. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-65740-04-5
Premiera: 23 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Kobiecego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *