Mariola Zaczyńska „Zaklinaczki” Prószyński i S-ka

Zaklinaczki_1

Siła tkwi w bliskości.

 

O przyjaźń trzeba dbać. Wystarczy odrobina zaniedbania, żeby stracić z oczu to, co najważniejsze. Wtedy żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Bo to, co utracone, znika na zawsze.

 

Opowieść o trzech przyjaciółkach, których drogi nagle się rozeszły, a relacje między nimi stały się tak luźne, że nie dało się ich utrzymać w dawnej formie. Gabi, Izyda i Ewa. tak różne i tak sobie bliskie. Gabi żyje w wypalonym małżeństwie, oddaje się rodzinie i czuje się bezradna wobec wyzwań. Gdy odkrywa swe pragnienia, czuje zawstydzenie, ale coraz śmielej wkracza na ich drogę. Izyda jest piękna singielką. Niestety, właśnie uroda staje się jej przekleństwem. Przestaje ufać ludziom, gdyż większość z nich wykorzystuje ją do własnych celów. Zapędza się w kozi róg bezradności i samotności. Ewa jest silną kobietą o militarnych zainteresowaniach. Waleczna cieleśnie i duchowo. Czy pod maską twardości skrywa kompleksy?

 

Międzyludzkie relacje są bardzo ważne w codziennym życiu i trudno funkcjonować bez zaufania, poczucia bezpieczeństwa i możliwości wsparcia się na czyimś ramieniu. Przypomina o tym ta książka. Pogmatwane losy, słabości i rozterki mogą dać nieźle w kość. Poszukiwanie przyjaźni, zaklinanie rzeczywistości, aby coś zmienić w scenariuszu życia uzmysławia, że o piękne wartości trzeba dbać. Bez nich trudno żyć, a utracone nie dają się łatwo odbudować. Polecam Waszej uwadze.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-8123-248-7
Premiera: 22 maja 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *