Zuzanna Arczyńska „Odzyskane dzieciństwo” Szara Godzina

odzyskan edziecinstwo

Rozbite wspomnienia.

 

Wstrząsająca książka o poszukiwaniu utraconych nadziei, wychodzeniu z przytłaczającej przeszłości i zrywach miłości tam, gdzie już się jej nie szuka.

 

Co łączy bohaterki tej powieści? Czy uda się odnowić biologiczną więź i odnaleźć pokłady miłości w sercach, które zostały boleśnie zranione? Jest jakaś brutalność w tej powieści. Prawda ma tu gorzki smak i to on dominuje w całej historii. Losy kilku kobie i mężczyzn  łączą się nierozerwalną nicią, choć ktoś kiedyś próbował je przeciąć.

 

Dwa światy. Ten Marty, która wychowuje syna i córkę, pragnąc zapomnieć o doznaje niegdyś przemocy. Cień męża wciąż pozostaje w głowie i w sercu. Nie tylko Marty, jej dzieci również. Drugi świat to rodzina zastępcza, w której schronienie znajdują Klaudia, Sandra i Aleks. Wchodzenie w dorosłość jest trudne, gdy ma się za sobą tylko rozbite wspomnienia odarte z ciepłych emocji. Wszyscy marzą o lepszym życiu i normalności, choć nie do końca sobie wyobrażają jak niby miałaby wyglądać. Czy spotkają na swej drodze dobre dusze, dzięki którym znajdą drogowskazy na proste ścieżki życia? Czy zapomną o piekle doznanej przemocy i notorycznego braku ciepła?

 

Arczynska nie pieści słodyczą. Przedstawia prawdę w sposób oczywisty, bez cienia zakłamania. Skłania się ku tematom trudnym, ale przecież aktualnym i jakże często zamiatanym pod dywan. Bolesne relacje, złe kręgi, w które czasem można nieopatrznie trafić, przeszłość zostawiająca trwałe piętno na całym życiu i odrobina nadziei, która na szczęście jest. Wystarczy ją tylko zauważyć i mieć odwagę po nią sięgnąć. Po prostu.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-6568-469-1
Premiera: 23 maja 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *