Michał Rusinek, Aneta Załazińska „Jak się dogadać, czyli retoryka codzienna” Znak

jak-sie-dogadac

Sztuka umiejętnej rozmowy.

 

Czy da się nauczyć czegoś, co w nas tkwi? Okazuje się, że tak i to z doskonałym skutkiem. Sztuka rozmawiania i dogadywania się jest ważna każdego dnia, w różnych sytuacjach. Warto mówić tak, by inni nas rozumieli. I to jest wielka sztuka, o której jest ta książka.

 

Autorzy nie uczą retoryki, a raczej starają się ją uświadamiać, aby każdy ją w sobie odkrył i potrafił umiejętnie wykorzystać. To klucz do idealnej metody komunikowania się, która polega nie tylko na mówieniu, ale też na słuchaniu. Uwierzcie, że od tego jak budujemy zdania, często zależy sens wypowiedzi. Przemawiając publicznie, chcemy być wiarygodni. I tu znowu kłania się umiejętność retoryki. Jak mówić, żeby inni nas słuchali, a w dodatku wyciągali z wypowiedzi to, na czym nam najbardziej zależy? Z pewnością ułatwią to ćwiczenia rozwijające umiejętności, o których mowa w poszczególnych rozdziałach.

 

Przystępnie, klarownie i pobudzająco do działania. Ta książka uczy tego, co tak naprawdę w nas tkwi, ale dotąd nie mieliśmy pojęcia jak to wydobyć i zastosować w życiu. Mądrze, dobitnie i instruktażowo. Gorąco polecam. Każdemu. Bez względu na wykonywany zawód.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-240-5353-7
Premiera: 30 lipca 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak.

2 komentarzy

  1. Hania pisze:

    Książka dla mnie :) Na pewno kupię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *