Natalia Sosin-Krosnowska „Cisza i spokój” Czarna Owca

cisza i spokoj

Dać się oswoić wsi.

 

Wyjście ze strefy miejskiego komfortu wymaga wyrzeczeń i odwagi, ale wejście w strefę wiejskiej ciszy i spokoju warte jest tego zachodu. Autorka przedstawia całą prawdę o życiu daleko od miasta i udowadnia, że posiadanie własnego kawałka ziemi może być niezwykłym doświadczaniem życia.

 

To zbiór historii ludzi, którzy kiedyś podjęli decyzję o opuszczeniu gwarnego miasta i rozpoczęli przygodę z życiem na wsi, gdzie znaleźli harmonię i spokój. Jedni zajęli się agroturystyką, inni hodowlą koni, pszczół, kóz, a jeszcze inni postawili na pracę zdalną, z pięknym widokiem z okna. Opowieści tych ludzi pełne są praktycznych porad, ale także wniosków wyciągniętych z błędów popełnionych na drodze do zmiany życia. Czy warto wszystko postawić na jedną kartę? Okazuje się, że warto, bo życie na wsi wynagradza cały trud włożony w przeprowadzkę i zmianę stylu codzienności. Działanie w rytmie z przyrodą ma sens, a smak samodzielnie uprawianych warzyw czy mleka prosto od krowy, wynagradza znój związany z życiem z dala od miejskich wygód. Bo poddanie się oswojeniu wsi to lekcja pokory i systematyczności.

 

W tej książce znajdziecie też rozdział poświęcony jadalnym dziko rosnącym roślinom. Można je spotkać na łące, w lesie i przydomowym trawniku. Zadziwiające, jak wiele ich jest. Szkoda, że zostały zapomniane i powszechnie traktuje się je jako chwasty. Tymczasem mają tak wiele właściwości i są smaczne.

 

Ta książka pachnie naturą, spokojem, sielskością. Cudnie zaraża nostalgią za harmonijnym życiem na wsi. Na konkretnych przykładach pokazuje, że warto. Co się ma w zamian? Ciszę i spokój oraz znacznie więcej czasu. Bo z dala od miasta czas jest zupełnie inną wartością. Sądzę, że warto tego doświadczyć. Książka przemawia do wyobraźni i jest przekonująca. Przeczytajcie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-801-5702-6
Premiera: 18 lipca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Czarna Owca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *