Matt Haig „Jak zatrzymać czas” Zysk i S-ka

jak-zatrzymac-czas

Zagubienie w czasie.

 

Nieśmiertelność – dar czy przekleństwo? Jak zatrzymać czas, aby móc go prześcignąć i starzeć się wraz z jego upływem? Strach przed życiem jest coraz większy, gdy doświadcza się go przez ponad czterysta lat.

 

Tom cierpi na niezwykła przypadłość. Jego starzenie się jest diametralnie opóźnione. Przeżył ponad czterysta lat, a nie osiągnął wyglądu mężczyzny w średnim wieku. Poznał wielu ludzi znanych tylko z kart odległej historii. Kochał. I to jego największe przekleństwo. Zaangażowanie się w jakiekolwiek uczucie zostawia trwałe rany w sercu. Pogłębiający się strach przed przyszłością wpędza go w stan niechcianej, a jednak koniecznej, samotności. Czy znajdzie się sposób na przerwanie gehenny takiego życia?

 

Nieuchronność upływu czasu i zmian, które przynosi, to zwykle powód do frustracji i złości. Tymczasem, to najlepsze, co się może zdarzyć człowiekowi. Zagubienie w czasie jest o wiele bardziej frustrujące niż życie tu i teraz, w zgodzie z tym, co przynosi los. Refleksyjna powieść o życiu, które jest wielką wartością, a także o nieśmiertelności będącej przerażającym piętnem życia. Oryginalna i skłaniająca do przemyśleń powieść. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 431
ISBN: 978-83-811-6322-4
Premiera: 9 kwietnia 2018

Podziękowania dla Zysk i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *