Dario Correnti „Zmowa” Burda Książki

zmowa

W pętli bezsilności.

 

Przymykanie oczu na zło, udawanie, że się go nie widzi, prowadzi do coraz mocniejszego zaciskania pętli bezsilności, która tłumi poczucie bezpieczeństwa. Gdy brak powietrza, łatwo o panikę i strach.

 

Taki strach zapanował w pewnej spokojnej prowincjonalnej mieścinie na północy Włoch. Coraz częściej dochodzi tam do brutalnych i niewyjaśnionych zbrodni. Morderca jest wytrawny w oprawie swych potwornych czynów. Wzorując się na dziewiętnastowiecznym zabójcy Verzenim, dusi swe ofiary, wyrywa ima kawałek ciała z łydki i wbija szpilki w dziwnym układzie. Podobieństwo do mordercy niegdyś skazanego na karę śmierci, zauważa młoda stażystka Ilaria Piatti, trochę niezdarna i chaotyczna, ale niezwykle inteligentna. To ona staje u boku skutecznego dziennikarza śledczego Marco Besany, który sam ze sobą ma pewne problemy. W jaki sposób trafią na trop brutalnego dewianta?

 

Ten kryminał wręcz poraża treścią. Krwawa obsesja, wynikająca z psychicznej dewiacji, przynosi wiele ofiar, a dojście do mordercy wymaga inteligencji i umiejętności układania obrazków z drobnych elementów. Sztuka wyciągania wniosków jest tu na pierwszym miejscu. Świetnie skonstruowana i intrygująca fabuła do końca trzyma w napięciu. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 450
ISBN: 978-83-8053-385-1
Premiera: 18 kwietnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Burda Książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *