Anna Klejzerowicz „List z powstania” Replika

List-z-powstnia

W cieniu przeszłości.

 

Cień powstania warszawskiego zostaje w ludziach przez lata. Życie naznaczone poszukiwaniem zaginionej powstańczej łączniczki przybiera znamiona niepokojącej obsesji. Ta obsesja ma mocne korzenie. Dotarcie do nich może być niebezpieczne.

 

Anna Klejzerowicz przedstawia inną, niż w większości powieści, odsłonę życia w cieniu wspomnień o powstaniu warszawskim. Losy Julii i Marianny są naznaczone strachem i ciągłym poszukiwaniem zaginionej w powstaniu Hanny. Minęło już trzydzieści lat od dramatycznych wydarzeń. Julia – siostra Hanny mieszka z córką Marianna i mężem Jankiem w Gdańsku. Każdego dnia Julia wyczekuje na jakiś znak o Hani. Tymczasem, bezpieka skutecznie depcze po piętach osobom w jakikolwiek sposób związanym z powstaniem. Niełatwo żyć w takich czasach, jeszcze trudniej odnaleźć prawdę o przeszłości. Kiedy okazuje się, że ta prawda może być niebezpieczna, a przeszłość to również mroczne tajemnice, następuje przewartościowanie priorytetów. Czy bohaterom będzie dane poznać prawdę?

 

Autorka przedstawia nietuzinkową historię o wojnie, powstaniu warszawskim i mierzeniu się z przeszłością. Zaskakujące rozstrzygnięcia wywołują czytelniczy niepokój. Zazdrość i nienawiść ścierają się z tęsknotą i miłością. Jest dramat rodziny, nostalgia i nadzieja. To literatura wysokiej próby. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7674-713-2
Premiera: 24 lipca 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *