Ewa Formella „Listy do Duszki” Replika

Listy-do-Duszki

Morze nadziei.

 

Powieść o miłości, której nie da się zatracić, mimo upływu czasu, kłamstw i nieprzewidzianych kolei losu.

 

Wspomnienia kobiety, która w czasie wojny doświadczyła wielkiej miłości, bólu, cierpienia, głodu i strachu, a teraz, po latach, staje przed próbą zmiany dotychczasowych wyobrażeń.

 

Stefania i Heinrich zakochują się w sobie, choć są jak przeciwległe bieguny. On, syn niemieckiego lekarza, uznanego w Wolnym Mieście Gdańsku. Ona, córka Polaka i Żydówki, raczej z nizin społecznych. Szesnastolatka i dziesięć lat starszy mężczyzna. Miłość, niekłamane pragnienia i groźny oddech wojny odczuwalny na plecach. Gdy Hienrich otrzymuje powołanie do wojska, a Stefania odkrywa, że jest w ciąży, pozostaje tylko nadzieja na spotkanie i obiecywane wspólne życie z ukochanym. Los nie jest jednak łaskawy dla tej dwójki, a są też ludzie, którzy zechcą temu losowi nieco dopomóc.

 

Wojna, która rozdzieliła ludzi, na zawsze zmieniała ich życie. Czasem trzeba było dziesiątek lat, by odnaleźć ślad bliskich. Dzięki tej książce można uświadomić sobie, że nie każdy Niemiec w czasie wojny był zły i bezwzględny. Empatia, relacje sąsiedzkie i wzajemne zaufanie nie są przecież domeną konkretnej narodowości. To powieść o wspomnieniach, dobrych i złych, a także o powrotach i niekończącym się morzu nadziei.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-7674-717-0
Premiera: 7 sierpnia 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *