Katarzyna Grochola „Pocieszki” Wydawnictwo Literackie

POCIESZKI_okladka_DRUK_T

Zmienić kierunek myślenia.

 

Życiowa mądrość przychodzi z wiekiem. Czasem o nią trudno, czasem jest naturalna skłonnością do dzielenia się nią z innymi. Warto się zatrzymać i odnaleźć odrobinę pociechy w tych drobnych pocieszkach, które przynosi codzienność. Trzeba je tylko zauważyć i… rozważyć.

 

Katarzyna Grochola opowiada o zwyczajnych, prostych sprawach, ale też o rzeczach wielkich, które dzieją się każdego dnia. Zwykle ich nie zauważamy, nie doceniamy, gubimy się w przytłaczającej szarości. Tymczasem, warto zauważyć najdrobniejszy promyk słońca i nadziei, która wielokrotnie dodaje sił i energii do działania. Tak często potrzebujemy otuchy. Właśnie po to są „Pocieszki”. Można czytać je odcinkami lub w całości, by wyciągnąć jeden wielki wniosek dotyczący życiowej mądrości i dojrzałości. Grochola wie, jak zaczarować słowem i uruchomić myślenie. Wie, co jest w życiu ważne i dzieli się tym z czytelnikami. To tylko twoja sprawa czy zrozumiesz przekaz. Może też potrzebujesz procesu dojrzewania?

 

W tej książce nie do końca jest śmiertelnie poważnie, bo na humor i dowcip też można liczyć. Siła tkwi w zrozumieniu i docenieniu pięknych drobiazgów składających się na życie. A może spojrzeć na nie z innej perspektywy? mniej wymagająco? bardziej wyrozumiale? „Pocieszki” zmieniają kierunek myślenia. Krótko mówiąc, polecam. Czy wśród grocholskich pocieszek mam swą ulubioną? Owszem, to „Święta przyjaźń”.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-08-06562-4
Premiera: 23 sierpnia 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *