Natalie Baszile „Królowa cukru” Wydawnictwo Literackie

krolowa cukru

Gorzki smak cukru.

 

Bywa tak, że cukier pachnie ciężką pracą i smakuje gorzko, ale życiowe wyzwania warte są poświecenie, bo sukces daje niewyobrażalną radość. Jak wiele wyboistych dróg trzeba przejść, żeby się o tym przekonać?

 

Charley Bordelon podjęła życiową decyzję, gdy w spadku dostała plantację trzciny cukrowej. Opuściła miejski gwar Los Angeles, gdzie miała wszystko pod ręką, aby zamieszkać w zaściankowej okolicy w Luizjanie. Wielkie gospodarstwo i plantacja trzciny cukrowej okazała się niebywałym wyzwaniem, zwłaszcza dla kogoś, kto zupełnie się na tym nie zna i jest czarnoskóry…

 

Uprzedzenia rasowe we współczesnym świecie mogą wydawać się irracjonalne, jednak są zupełnie realne i warto o nich mówić. Autorka właśnie przez ten pryzmat ukazała jak wiele problemów można spotkać na swej drodze właśnie przez kolor skóry. Na szczęście jest też druga strona medalu. Zawsze i wszędzie można liczyć na przyjaciół, którzy są, wystarczy ich dostrzec. Sugestywnie i z literackim rozmachem opisuje relacje międzyludzkie, nieporozumienia, które zdarzają się w każdej rodzinie, emocje związane z prowadzeniem inwestycji zależnej od pogody oraz podziały rasowe, wciąż widoczne na tak zwanym Południu Ameryki. U Natalie Baszile cukier niejednokrotnie ma gorzki smak,a sukces okupiony jest niepewnością, wahaniem i cierpliwością. Jak dla mnie imponująca talentem powieść. Bez cukru! Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 512
ISBN: 978-83-08-06565-5
Premiera: 19 września 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *