Robyn Harding „Złe towarzystwo” Prószyński i S-ka

zle.towarzystwo

Ulec bezsilności.

 

Zastanawiający dramat rodzinny, który nie pozostawia złudzeń co do tego, że poukładane życie może rozpaść się na kawałki pod wpływem jednego zdarzenia.

 

Hannah urządza przyjęcie z okazji szesnastych urodzin. To moment symbolicznego wejścia w dorosłość. Jej rodzice, Jeff i Kim, w pełni jej ufają, gdyż dotąd jej przyjaźnie nie wzbudzały niepokoju. Zgadzają się na przyjęcie w domu i nie kontrolują jego przebiegu. Niestety, podczas urodzin dochodzi do wypadku, w wyniku którego przyjaciółka dziewczyny traci oko. To zdarzenie uruchamia lawinę braku zrozumienia, złości, nienawiści, tajemnic i kłamstwa. Zamiast łączyć się w nieszczęściu, świat poukładanej rodziny sypie się jak domek z kart. Każdy dzień przybliża do rodzinnego dramatu.

 

Bardzo dobra powieść psychologiczna o znaczeniu przypadku i bezsilności wobec udźwignięcia ciężaru odpowiedzialności. Morze zła zalewa sielankowe dotąd życie i wszystko staje na głowie. W takich chwilach na jaw wychodzą kłamstwa i niedociągnięcia. Autorka skrupulatnie ukazuje emocje bohaterów podkreślając, jak łatwo można ulec bezsilności. Wskazuje na rolę wewnętrznej odwagi, która wyzwala tolerancję wobec inności. Ten dramat rozwija się z każdą stroną, a finalnie przybiera niepokojące oblicze. Zastanawiająca, godna uwagi książka.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-8123-319-4
Premiera: 21 sierpnia 2018

Podziękowania dla Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *