Aldona Bognar „Stroicielka dusz” W.A.B

stroicielka dusz

Zobaczyć prawdę.

 

Czy ujrzenie prawdy o sobie może zmienić życie? Jak dojść do tej prawdy? Ta powieść odsłania historie czterech różnych kobiet, mniej lub bardziej doświadczonych przez los, szukających nowych perspektyw, by móc dostroić się do prawdy o sobie. Bo prawda wyzwala.

 

Łucja próbuje poukładać własne myśli po śmierci męża. Bycie samotną matką to wyzwanie, ale trzeba mu podołać i wreszcie wziąć się w garść, bo czasu nie da się cofnąć. Dagmara pracuje w korporacji, gdzie codzienny wyścig szczurów przytłacza i wpędza w nerwice. Problemy zdrowotne męża nie pozwalają jej na spokój. Nocami ucieka w ręcznie tworzoną biżuterie, co daje jej ukojenie. Julita kocha taniec, choć problemy z obecnym partnerem psują dobre wrażenia z pasji. Dodatkowo pracuje w drogerii, gdzie spotyka różne kobiety i poznaje ich problemy. Jej osobiste doświadczenia z dzieciństwa wciąż wracają w retrospektywnych obrazach pamięci. Eliza jest nauczycielką polskiego w gimnazjum. Jej ambicje hamują wewnętrzny spokój i radość życia. Każda z tych kobiet jest zagubiona we własnym jestestwie. Kiedy trafiają na niecodzienne ogłoszenie o strojeniu dusz do harmonii wszechświata, podejmują wyzwanie. Kontakt z charyzmatyczną stroicielką przynosi wiele niespodzianek, a wśród nich zrozumienie własnych niedociągnięć i słabości, dostrzeżenie prawdy o sobie, dorastanie do dbałości o samego siebie i przyjaźń, która leczy całe zło.

 

Życiowa, optymistyczna powieść o szukaniu równowagi między własnymi rozterkami a dostosowaniem do życia, którego blaski i cienie mają swój sens. To rzecz o dojrzewaniu do prawdy o sobie, co jest zwykle krokiem milowym w odkrywaniu nowego „ja”. Dzięki historii kobiet przedstawionych w tej książce, łatwiej odnaleźć własne oblicze i zrozumieć to, co blokuje osiągnięcie harmonii ze światem, który, mimo wszystko, jest przyjazny.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-280-5383-0
Premiera: 21 sierpnia 2018

Serdecznie dziękuję GW Foksal.

komentarz

  1. sandra pisze:

    Myślę, że to będzie przyjemna lektura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *