„Nietypowa Matka Polka” Edipresse Książki

nietypowa-matka-polka

Bezkompromisowa codzienność.

 

Bezkompromisowa, absolutnie i do granic szczera, szalona, zapracowana i odjechana. Matka Polka, jakich wiele, ale z wyjątkowym pazurem i oryginalnością, którą, gdy tak bliżej się przyjrzeć, można odnaleźć w każdej z nas, tylko trochę brak odwagi, by nazywać rzeczy po imieniu.

 

Z niekłamaną przyjemnością czytałam tę książkę. Po pierwsze, dzięki ciętemu językowi, który fenomenalnie ubiera w słowa to, co niejednokrotnie sama chciałabym powiedzieć jako matka. Po drugie, dzięki poczuciu humoru, z pogranicza sarkazmu i ironii, który również osobiście uwielbiam. Po trzecie, dzięki temu, że wreszcie ktoś w ogóle napisał książkę o naszych kobiecych, matczynych rozterkach, bez zbędnego patosu, ale ze szczerością, która powala na kolana, śmieszy i ukazuje absurdy dnia codziennego. Nie oczekujcie więc, że znajdziecie tu mądre, książkowe teorie i rady, dalekie od praktyki, ale za to pięknie brzmiące. Nietypowa Matka Polka odkrywa świat, który istnieje w każdym domu, tylko jakoś tak trudno się do niego przyznać. Ta Matka Polka nie ma ograniczeń i nie bawi się konwenansami. Jeśli ma ochotę zaklnąć, to przeklina, a gdy robi się na bóstwo, to się robi. A czemu nie! Nawet jeśli partner zupełnie tego nie zauważa.

 

Nietypowa Matka Polka to zdecydowanie fajna babka. Nadaje się na powiernicę, przyjaciółkę, słuchaczkę, doradczynię. Może nie zawsze ma idealnie czyste okna i odkurzone dywany, a klocki lego można u niej spotkać w każdym zakątku domu, ale czy idealizm popłaca? Przeczytajcie. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8117-743-6
Premiera: 22 sierpnia 2018

Podziękowania dla Edipresse Książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *