Andrew Mayne „Naturalista” W.A.B

naturalista

Pod maską strachu.

 

Kiedy życie stawia człowieka w sytuacji zero-jedynkowej uzyskuje się niezwykłą przejrzystość myślenia. Nagle wszystko staje się jasne, żaden wybór nie jest już trudny. W starciu z groźnym zabójcą stawką jest życie, a formą jego wygrania może być ucieczka. Albo naukowa dedukcja poparta wieloletnim doświadczeniem.

 

W leśnych ostępach grasuje niedźwiedź grizzly. Byli tacy, którzy go widzieli, a nawet sfotografowali. Byli też tacy, którzy stracili życie w starciu z drapieżnikiem. Pogodzić się z taką sytuacją i ciągle uciekać, czy raczej wyruszyć na polowanie seryjnego mordercy? Profesor bioinformatyki Theo Cray widzi więcej niż inni. Posiada umiejętność kojarzenia faktów. Co prawda jest daleki od społecznych kontaktów, ale za to potrafi błyszczeć inteligencją i pokorą. Kiedy ofiarą tajemniczego drapieżnika pada Juniper badająca genetykę ryb, Cray stawia sobie za cel rozwikłanie zagadki. Jak to możliwe, że dotychczasowe zbrodnie były tak ludzko perfidne, skoro ich autorem było zwierzę? Jaką tajemnice skrywa okoliczny las? Theo Cray z naukowym wyczuciem zajmuje się uporządkowaniem chaosu informacji.

 

To niewątpliwie bardzo dobry thriller, w którym znajdziecie wszystko to, czego w tym gatunku można się spodziewać. Konkretyzowanie przypuszczeń następuje stopniowo i prowadzi do finału, który mrozi krew w żyłach. Pod maską strachu kryją się mroczne sekrety. Groza ma niewinne oblicze, a odwaga tonie we własnej skromności. Doskonale poprowadzona fabuła, świetny język, trafne spostrzeżenia i naturalność śledztwa ujmują czytelnika do samego końca. Warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-280-5839-2
Premiera: 5 września 2018

Podziękowania dla W.A.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *