Aleksander R. Michalak „Denar dla szczurołapa” Replika

Denar_dla_Szczurolapa

Zło rodzi się przy dźwiękach fletu.

 

Trzymająca w napięciu powieść,w której demony przeszłości ogarniają przerażeniem, a odkrywanie nieodkrytego staje się drogą prowadzącą do coraz bardziej ciemnych zaułków. W przypadku realisty, twardo stąpającego po ziemi, dotykanie nadprzyrodzonego jest przejmującym przeżyciem.

 

Zło rodzi się przy dźwiękach fletu. Potwierdzenia tej teorii szuka węgierski uczony Gabor Horthy. Zaczyna się od legendy o szczurołapie, który przed wiekami uwolnił miasto Hameln od szczurów, a gdy nie otrzymał obiecanej zapłaty, wyprowadził z miasta wszystkie dzieci, które następnie zniknęły bez śladu. Naukowiec odkrywa, że podobieństwa do tej legendy można odnaleźć współcześnie. Szukając dowodów, przesłanek i potwierdzenia swych przypuszczeń Horthy wchodzi coraz głębiej w historie zła, które rodzi się przy dźwiękach fletu. Nie zraża się fatum wiszącym nad legendą, ale podświadomie czegoś się boi. Skąd ten irracjonalny strach i jaki związek z legendą może mieć sprawa zabójstwa studentki zajmującej się badaniem życia w domach dziecka?

 

Wciągający thriller z wątkiem kryminalnym i historycznym w tle. Z tą książką łatwo o dreszcz niepokoju, ale też o fascynację i chęć zgłębienia tematu legendy o szczurołapie z Hameln. Autor skrupulatnie przedstawił kolejne wątki, z wyczuciem je pomieszał, by finalnie zgrabnie je ułożyć w całość. Interesująca i wymagająca dużego skupienia książka, którą warto przeczytać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-7674-703-3
Premiera: 4 września 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Replika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *